Nem éppen szép, ami a magyar gazdaságban történik - Mégis mi lesz ebből?

Nem éppen szép, ami a magyar gazdaságban történik - Mégis mi lesz ebből?

Májusban az ipar és a kiskereskedelmi forgalom teljesítménye is inkább kellemetlen meglepetést okozott Magyarországon, ami miatt egyre nehezebb gyors GDP-növekedéssel számolni a második negyedévben - írja a havi rendszerességű statisztikai adatok értékelése kapcsán friss elemzésében Virovácz Péter, az ING Bank szenior közgazdásza.

Érkezik a hitelminősítői döntés - Mit jelent ez Magyarország számára?

Érkezik a hitelminősítői döntés - Mit jelent ez Magyarország számára?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy mit jelenthet a magyar gazdaság és a forint árfolyama szempontjából a Moody’s hamarosan, pénteken késő este, érkező döntése hazánk adósbesorolásával kapcsolatban. Vendégünk volt Virovácz Péter, az ING vezető közgazdásza. A műsor második részében az aktuális gyorsjelentési szezon meglepetései kerültek mérlegre, de szó volt arról is, hogy elindult a régiós tőzsdék legnagyobb cégeibe befektetést biztosító új OTP alap. A részletekről Kovács-Kvotidián Máté, az OTP Alapkezelő portfóliómenedzsere beszélt.

Virovácz Péter: kellenének segédmotorok a magyar gazdaságba

Virovácz Péter: kellenének segédmotorok a magyar gazdaságba

Nem mindegy, hogy miért növekedett 0,8%-kal a magyar gazdaság 2024 első félévében, így csak a részletek és a második féléves adatok ismeretében lehet majd látni, hogy tovább cikk-cakkozunk-e vagy tartósabb növekedési pályára álltunk. Az ugyanakkor már most látszik, hogy a külpiacokra termelő feldolgozó vállalatok egyhamar nem fognak ipari növekedést stimulálni – egyebek mellett ezekről a témákról beszélt a keddi GDP-adat kapcsán a Checklist csütörtöki adásában Virovácz Péter, az ING Bank vezető elemzője. Az adás második részében Mohos Kristóf,  a Portfolio részvényelemzője volt a vendégünk, akit az üzemanyagárak körüli kavarásról kérdeztünk.

Tényleg nincs pénzük vásárlásra a magyaroknak?

Tényleg nincs pénzük vásárlásra a magyaroknak?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfő adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy miért csökken a kiskereskedelmi forgalom Magyarországon, ha a reálbérek emelkednek és az emelt minimálbért, illetve garantált bérminimumot is megkapták már az érintettek a januári utalással. Vendégünk volt Virovácz Péter, az ING Bank közgazdásza. A második részben a forint árfolyama volt a téma, az ugyanis az elmúlt időszakban erősödött, de a 390 forintos euróárfolyamot nem tudta átvinni. Hogy milyen technikai szintek állhatnak a forint útjában arról Kaszab Balázst, a Portfolio részvénypiaci elemzőjét kérdeztük.

Tökéletes viharba került a forint

Tökéletes viharba került a forint

Alapvetően a magyar kormány és a jegybank közötti ellentét felerősödése áll a forint elmúlt időszakban látott gyengülése mögött, az ugyanis elbizonytalanítja a befektetőket - olvasható a Reuters hírügynökség elemzésében, amely azok után született, hogy a hazai fizetőeszköz euróval szembeni árfolyama megközelítette a 400-as szintet.

Romokban a költségvetés – Ilyet még nem láttunk

Romokban a költségvetés – Ilyet még nem láttunk

Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A mai műsorban három témával is foglalkoztunk. Elsőként azzal, hogy soha akkora februári költségvetési hiány nem volt még Magyarországon, mint amiről a kormány ma számot adott. Sőt, a valaha volt második legmagasabb deficit ez. Vendégünk volt Csiki Gergely, a Portfolio lapigazgatója, makroelemzője. A második rész témája az infláció, amely alacsonyabb volt februárban annál, mint amit az elemzők vártak és ezzel folytatódott is a fogyasztóiár-növekedés ütemének lassulása Magyarországon. A témával kapcsolatban Virovácz Pétert, az ING Bank közgazdászát kérdeztük. A harmadik blokkban az OTP friss, tavaly negyedik negyedéves jelentéséről beszélgettünk Nagy Viktorral, a Portfolio vezető részvénypiaci elemzőjével.

Küldik a pénzt, ugrik a forint

Küldik a pénzt, ugrik a forint

Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása. A mai műsorban az Európai Bizottság szerdai döntésével foglalkoztunk, mely szerint hozzávetőlegesen 10 milliárd euró uniós forrás válik elérhetővé Magyarország számára. A fejlemény magyar gazdaságra gyakorolt hatásáról, valamint a potenciális implikációkról Virovácz Pétert, az ING Bank vezető elemzőjét kérdeztük. A bizottsági döntés hátterével, valamint az idei vezető úttal kapcsolatban pedig Szabó Dániel, a Portfolio EU-s ügyekkel foglakozó elemzője volt a vendégünk.

Infláció: pesszimista verdiktet mondtak az elemzők

Infláció: pesszimista verdiktet mondtak az elemzők

Összességében az elemzők egyetértenek abban, hogy bár szeptemberben némi enyhülés volt az inflációs nyomásban, a jövőbeli kihívások miatt továbbra is óvatosnak kell lennünk mind a gazdaságpolitikai döntéshozóknak, mind a befektetőknek. A következő hónapokban az inflációs trendek alakulása és a geopolitikai feszültségek alakulása kulcsfontosságú lesz a magyar gazdaság szempontjából.

Köze nincs a valósághoz a kormány 2024-es tervének

Köze nincs a valósághoz a kormány 2024-es tervének

Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A mai műsor első részében az idén is korán, már most kedden benyújtott jövő évi, azaz 2024-es költségvetési törvénytervezetről volt szó. A témáról Virovácz Pétert, az ING Bank vezető elemzőjét kérdeztük. Műsorunk második részében azzal foglalkoztunk, hogy példátlan lépést fontolgat Magyarország ellen az EU, elvehetik ugyanis tőlünk a Tanács soros elnökségét, amire a közösség történelmében még soha nem volt példa. Ezzel kapcsolatban Szabó Dániel, a Portfolio EU-s ügyekkel foglalkozó elemzője volt a vendégünk.

Új időszakba léptünk: tartós infláció és lassú felzárkózás vár Magyarországra

Új időszakba léptünk: tartós infláció és lassú felzárkózás vár Magyarországra

A forint reálfelértékelődésére, hiteles inflációs politikára, szigorú és következetes kamatpolitikára, a gazdaság hatékonyságnövelésére van szükség ahhoz, hogy tűrhető felzárkózási pályán legyen Magyarország a következő évtizedben – értettek egyet vezető közgazdászok a Portfolio csütörtöki Hitelezés 2023 konferenciájának záró, makrogazdasági kerekasztal-beszélgetésében. Surányi György, Tardos Gergely és Virovácz Péter véleményét ismerhette meg a szakmai közönség.

Lehet még ennél is erősebb a forint

Lehet még ennél is erősebb a forint

A magyar gazdaságról és annak kilátásairól kiadott elemzésében Virovácz Péter, az ING Bank vezető közgazdásza úgy vélekedik, hogy a recesszió jelenleg is tart idehaza, azonban az már nem lesz hosszú életű 2023-ban. Összességében Magyarország GDP-je idén 0,7%-kal bővülhet. Közben bemutatta a forint árfolyamára vonatkozó előrejelzését is.

A forint az új sztár

A forint az új sztár

A következő hónapokban a magyar gazdaság meghatározó témája az infláció alakulása és az EU-források körüli huzavona lesz továbbra is, azonban már lehet azonosítani a fényt az alagút végén - írta friss értékelésében Virovácz Péter, az ING Bank senior közgazdásza, aki külön kitér a forint teljesítményére is.

Kiengedték Magyarországot a satuból? Most akkor mi lesz a magyar EU-s pénzekkel?

Kiengedték Magyarországot a satuból? Most akkor mi lesz a magyar EU-s pénzekkel?

Megjelent a Portfolio Checklist december 13-i adása. A mai műsorban egy témánk volt, ez pedig a hétfő este nyélbe ütött, a magyar EU-s pénzekről szóló megállapodás a kormány és az Európai Unió között. Arról, hogy pontosan miről is állapodott meg az EU és Magyarország, valamint hogy milyen kockázatok maradtak a pénzkifizetésekkel kapcsolatban, Weinhardt Attilát, a Portfolio makroelemzőjét kérdeztük. Az adás második részében is a magyar kormány és az unió között létrejött hétfői alkuval foglalkoztunk. Azzal kapcsolatban, hogy a döntés mit üzenhet a piacok és a befektetők számára, Virovácz Péter, az ING Bank vezető elemzője volt a vendégünk.

Magyarország igazából már most recesszióban lehet

Magyarország igazából már most recesszióban lehet

Felülvizsgálta a magyar gazdaságra vonatkozó előrejelzését a napokban az ING Bank. Virovácz Péter, a bank vezető közgazdásza ebben azt írja: Magyarország egyre közelebb kerül a recesszióhoz, miközben az infláció további emelkedésére kell felkészülni. A két legnagyobb, magyar gazdaságot övező kihívás pedig az EU-val kötendő megállapodás és az energiakrízis.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Érdekes időpontban kaphatnak
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.